LiKE # festival súčasnej literatúry 2017

Milí kreatívni „potápači“!

Po úvodnom ročníku, ktorý sa odohral v Tabačke Kulturfabrik, otestuje festival LiKE veľkorysý priestor košickej Kunsthalle. V dňoch 5. – 7. októbra 2017 sa v bývalej kultovej plavárni stretnú umelci z rôznych svetových strán – spisovatelia, vizuálni umelci, hudobníci či performeri – aby sa spolu s vami (vo voľnom štýle) opäť ponorili do zradných literárnych a umeleckých vôd!

Kunsthalle / Hala umenia je opradená svojou vzácnou minulosťou. Festival LiKE „opradený“ svojou budúcnosťou obsahuje množstvo kreatívnej a inšpiratívnej energie. Samozrejme, pôjde o spontánne výlety do súčasnej literatúry, no popri tom sa ocitneme na viacerých cuzokrajných „ostrovoch“…

Ako dopadne literárny test košickej Kunsthalle v roku 2017? To bude závisieť aj od vás. V každom prípade sa na vás nesmierne tešíme! A s istou dávkou subverzie veríme, že tohtoročný festival pohltí svojím „nebo-odrážajúcim“ povrchom a svojou premenlivou hĺbkou osloví nielen tých vyvolených. Nič viac, nič menej. LiKE je predurčený na provokáciu v tom najkreatívnejšom zmysle. Chce to iba odvahu a nádych!

X