LiKE # festival súčasnej literatúry 2017

Milí kreatívni „potápači“!

Po úvodnom ročníku, ktorý sa odohral v Tabačke Kulturfabrik, otestoval festival LiKE veľkorysý priestor košickej Kunsthalle. V dňoch 5. – 7. októbra 2017 sa v bývalej kultovej plavárni stretli umelci z rôznych svetových strán – spisovatelia, vizuálni umelci, hudobníci či performeri – aby sa spolu s nami (vo voľnom štýle) opäť ponorili do zradných literárnych a umeleckých vôd!

Kunsthalle / Hala umenia je opradená svojou vzácnou minulosťou. Festival LiKE „opradený“ svojou budúcnosťou obsahuje množstvo kreatívnej a inšpiratívnej energie. Samozrejme, v druhom ročníku LiKE išlo o spontánne výlety do súčasnej literatúry, no popri tom sme sa kde-tu ocitli aj na cuzokrajnom „ostrove“…

Literárny test košickej Kunsthalle v roku 2017 dopadol nad očakávania. S istou dávkou subverzie veríme, že ďalší ročník festivalu pohltí opäť svojím „nebo-odrážajúcim“ povrchom či svojou premenlivou hĺbkou, jednoducho budeme radi, ak osloví nielen tých vyvolených. Nič viac, nič menej. LiKE je predurčený na provokáciu v tom najkreatívnejšom zmysle. Takže: chce to iba odvahu a nádych!