október, 2017

pia6okt16:15Agda Bavi Pain (SK/KE)16:15 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Autorské čítanie,Beseda

Detaily udalosti

LiKE v roku 2017 predstaví úplne iného Agdu B. Paina a jeho úplne čerstvú knihu. Je to vlastne nálož z bohatej tvorby výhražných básní, vykradnutých veršov a zvrátených varovaní neznámeho autora, ktorá vybuchla 21. septembra 2017 vo vydavateľstve Vlna / Drewo a srd.

 

Ä / Anonymný autor sa podľa anonymných zdrojov narodil v neznámej metropole na konci nemenovanej krajiny. Je neznámym autorom mnohých známych fám a legiend, anekdot aj nadávok, ktoré zľudoveli. Pôsobí pod mnohými umeleckými menami a pseudomenami.

Agda B. Pain začínal koncom 70. rokov grécko-rímskym zápasom, neskôr v 80. rokoch prešiel od hardcorového kung-fu ku klasickým pouličným súbojom. K jeho obľúbeným protivníkom patria prívrženci totality, národní socialisti a sovieti.

Agda B. Pain je spoluautorom Európskej ústavy vo verši (European Constitution in Verse, Brusel, 2009) ako jeden z 52 básnikov Európskej únie. V ankete časopisu Revue aktuálnej kultúry bol zvolený za jedného zo siedmich najlepších básnikov po roku 1989.
Jeho debutová kniha satanských básní Kosť & Koža (2002) vyvolala rozruch u kritiky aj čitateľov.
Druhé básnické dielo v podobe dvoch kníh sci-fi spevov a hviezdnych hymien Rytier bez básne a Hany (2010) bolo označené za „skutočnú udalosť v posledných rokoch“ a v hodnotení slovenskej poézie sa umiestnilo na vrchole TOP 5.
Tretia kniha EURÖPAIN (2013) bola vydaná pirátsky aj napriek nesúhlasu autora, ktorý sa k nej dodnes odmieta priznať. Spôsobila opäť kontroverziu a jej „idiotické popevky“ a hrubá satira boli prirovnávané k „euroškandálu“.

agdabavipain.com

Čas

(Piatok) 16:15

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X