október, 2017

pia6okt15:00LENA JAKUBČÁKOVÁ & SAMUEL ČARNOKÝ (SK) – SPIS 4415:00 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Diskusia,Prednáška

Detaily udalosti

LiKE prináša prezentáciu autorskej fotografickej knihy Spis 44, ktorá je autentickou dokumentáciou z prostredia slovenskej väznice. Autorka Lena Jakubčáková ju v roku 2016 v spolupráci s vydavateľstvom Dive Buki vydala ako finálne spečatenie dlhodobého projektu, ktorý kurátorsky zastrešil legendárny Jindřich Štreit. Kniha sa dostala medzi finalistov súťaží na knižných fotografických festivaloch Kassel Dummy Award a Self Publish Riga a putovala po výstavách a festivaloch (Peking, Oslo, Rím, Dublin, Madrid a ďalšie). Projekt, ktorý podporil Fond na podporu umenia, predstaví na festivale LIKE#2017 jeho autorka spolu s grafickým dizajnérom knihy Samuelom Čarnokým.

 

Lena Jakubčáková (1980) pôsobí v Ateliéri fotografie na košickej Fakulte umení. V minulosti sa venovala najmä kritike umeleckého prekladu francúzskej poézie (FF PU v Prešove), do francúzštiny preložila aj výber súčasnej slovenskej poézie (ENTER+ / Le manuel créatif de la littérature et de l‘art slovaque contemporains, 2012). Venuje sa dlhodobým dokumentárnym fotografickým projektom, ale aj umeleckému vzdelávaniu vo väzniciach. S Petrom Župníkom kurátorovala v roku 2016 projekt záchrany historických fotografií Bélu Petrika „Pamäť na skle“. Tohto roku dokončila svoj azda najosobnejší projekt Baba z lesa, ktorý čaká na svoje knižné vydanie.

Samuel Čarnoký (1981) je absolventom Ateliéru vizuálnej komunikácie na Fakulte umení v Košiciach, kde momentálne pôsobí ako odborný asistent. Ako freelance grafický dizajnér sa zameriava predovšetkým na tvorbu písma a typografiu, grafickú úpravu tlačovín a editorial dizajn. Pod značkou CarnokyType od roku 2010 vytvára a publikuje autorské písma. Za svoju tvorbu bol ocenený v Národnej cene za komunikačný dizajn v roku 2016. Žije v Košiciach. carnoky.com

Čas

(Piatok) 15:00

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X