október, 2017

pia6okt18:00Maroš Rovňák (SK) – Červený dialóg / Item reusLiKE #performance18:00 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Performance

Detaily udalosti

Červený dialóg / Item reus
(work in progress)

Rovňák pracuje s rôznymi médiami, v posledných rokoch je to predovšetkým objekt, video-art, sound-art a práca s autorským textom, ktorý využíva v sólových performanciách. Tie vyústili do autorských divadelných projektov premiérovo uvedených v rokoch 2013 a 2014 (Asile de nuit, 10 000. Evanjelium pre ruže) pod hlavičkou Pominuteľného divadla, v ktorých účinkoval po boku profesionálnych hercov. Vo svojich performanciách Rovňák deklamujúc autorské texty, či texty iných autorov, rád používa oneskorovanie zvuku, vrstvenie zvukových stôp nahrávaných v reálnom čase a rôzne zvukové manipulácie v sprievode autorského videa.

V premiérovo uvádzanej performancii, ktorá je súčasťou otvoreného projektu Červený dialóg (od r. 2011), v rámci ktorého už zrealizoval niekoľko výstupov v podobe fotografií, objektu a videa, Rovňák rozvíja témy ľudskej sexuality, sebaobetovania a smrti. Performanciou Item reus (tiež vinní, lat.), ktorej text sa opiera o dielo katalánskeho spisovateľa Jaume Cabrého Jo confesso (priznávam sa, špan.), autor deklaruje svoj kritický postoj k potrebe inštitucionalizovaného náboženstva, ktorý je v jeho tvorbe konštantne prítomný.

Čas

(Piatok) 18:00

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X