október, 2017

pia6okt20:00Slam Poetry CZ/SK20:00 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Performance

Detaily udalosti

Miško Krakovský (SK)  / žilinský hip-hoper, básnik a slamer je jedným z najstálejších slovenských slamerov. Jeho texty sú plné trpkosti, nádeje i sarkazmu, ktoré sú zakódované v geniálnych rýmoch a guľometnej flow.

Tomáš Straka (KE) / tvrdé a rytmické básne košického poeta sa vždy motajú okolo lásky, smrti a politiky. Pevné texty, ktoré prednáša sú zväčša slovami, ktoré sa z kníh dostali na pódium vďaka slamovej forme.

Caledon (CZ) / slamový benjamínek, ktorý sa okamžite zapísal medzi mladú slamovú špičku. Vo svojich introvertných textoch popisuje často situáciu z dvoch hľadísk. Z vonkajšieho, suchého hľadiska reality a z vnútorného hľadiska jeho vlastnej mysle plnej sarkastických a pythonovských vtípkov.

Tukan (CZ) / Ginsberg zo Sokolova, aj takto by sme mohli nazvať Tukana. Jeho poézia v sebe bravúrne mieša postmodernú kritiku súčasnosti, rýchly flow a dramatické pauzy podtrhávajúce vagóny ťažkotonážnych slov.

Do ba (SK) / experimentátorka odchovaná na olomouckej slamovej škole prináša vodopád slov, presne, i keď často dievčensky útočiacich na brány podvedomia. Jej texty sú exkurzom do čisto poetického sveta nádhery na hrane lascívneho sna a nepríjemnej reality.

Čas

(Piatok) 20:00

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X