október, 2017

pia6okt17:15Chris Ellys, Jakub Juhász & Martin Kočiš (SK)LiKE #artdebut17:15 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Koncert,Performance

Detaily udalosti

Art debut je formát, ktorý otvára dvere predovšetkým mladému umeniu. A nás teší, že sa stal organickou súčasťou tohtorčného LiKE line up-u. Ide o predstavenie debutujúcich autorov a autoriek, ale aj debutujúceho hudobného projektu. V niektorých prípadoch zisťujeme, že debutovať nemusia len mladí umelci.

 

Chris Ellys – nominant na Radio_Head Awards, laureát hudobnej ceny Tootoot TFB v spolupráci s NoGo a Borówka Music absolvoval svoje európske turné s aktuálnym EP „Lonely Tree“. Koncertoval s rôznymi populárnymi umelcami ako Bad Karma Boy, Zuzana Mikulcová a svoju prvú stovku pokoril v Slovenskom rozhlase s Hviezdou a Chiki Liki Tu-a. „7 minutes“ – skladba, s ktorou 4 týždne viedol Demovnica_FM si získala pozornosť slovenských rádii (Expres, _FM a i.) a v zahraničí aj vďaka spolupráci s populárnou BalconyTV táto skladba vyvolala pozitívny ohlas svetovej folkovej scény (Stu Larsen).
Lyrickosť jeho tvorby je založená na životných skúsenostiach, kde s dávkou autenticity v melódiách a prednese prináša intímnu čistotu. Po živote za hranicami rodnej vlasti a vďaka veľkej túžbe po dobrodružstve a objavovaní, sa dal na cestu osamelého wanderera.

Jakub Juhász – vyštudoval Kulturológiu v Nitre a Teóriu interaktívnych médií v Brne. Jedným z objektov jeho záujmu sú rôzne podoby experimentálnej hudby, ktoré reflektuje z kurátorskej, publicistickej a teoretickej pozície. Vedie malé hudobné vydavateľstvo mappa editions. V roku 2016 debutoval miestopisnou kartografiou zamlčaných príbehov z hladovej doliny na juhu Slovenska s iniciačným názvom Novoročný výstup na Jaseninu.

 

Čas

(Piatok) 17:15

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X