október, 2017

pia6okt10:00Veselé čítanie s Elenou ElekovouLiKE #kids10:00 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Autorské čítanie,Beseda,Workshop

Detaily udalosti

Môj brat nemá brata je prvou a zatiaľ jedinou detskou knižkou spisovateľky píšucej pod pseudonymom Elena Eleková. K napísaniu knižky ju inšpirovali jej dve dcérky a ich vtipné detské výroky. Príbeh netradične tradičnej rodiny sa odohráva počas leta, kedy sa im síce nepodarí odísť na vysnívanú dovolenku k moru, ale zato sa im pošťastí získať ďalšieho člena rodiny. Veselé príhody malej hrdinky ašpirujú na to, aby sa stali rovnako obľúbené ako kniha Danka a Janka od Márie Ďuríčkovej.

Príďte sa pozrieť na autorské čítanie pre deti podané interaktívnou formou. Detskí návštevníci budú nielen počúvať, ale na chvíľu sa  z nich stanú ilustrátori, novinári a detektívi. Besedou a workshopom vás prevedú spisovateľka Elena Eleková, moderátorka Angela Lencsesová a študenti košickej Fakulty umení.

 

Elena Eleková sa narodila 12 km od ukrajinskej hranice a rozhodla sa Východ neopustiť. Vyštudovala medicínu a literatúre sa venuje popri, napriek, ale aj vďaka práci lekárky a matky. Debutovala poviedkou v prvom feministickom časopise v Československu – v Aspekte. Vo svojich novelách (Život pri živote, 2011, a Morituri, 2014) spracúva ťaživé profesionálne i sociálne témy. Jej jedinou veselou knihou je kniha pre deti Môj brat nemá brata.

 

Čas

(Piatok) 10:00

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X