október, 2017

štv5okt10:00Features (Entercity)LiKE #screen10:00 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Video,Výstava

Detaily udalosti

Features – to je pack video artu, krátkych art filmov a experimentálnych animácií. Kolekcia je súčasťou medzinárodného projektu EnterCity, ktorý je venovaný téme multikulturalizmu a humanizmu. Forma krátkych audiovizuálnych diel a ich kolážový charakter odráža stav globalizovaného sveta a jedným zo skúmaných parametrov je práve rýchlosť jeho vnímania.

Features predstaví diela umelcov/umelkýň: Ahmed Mohsen Mansour (EG), Aksel Haagensen (EST), Amin Hak-Hagir (AT), Bob Bicknell-Knight (UK), Celine Trouillet (FR), Dan Allon (IL), Goce Nanevski (MK), Irena Paskali (MK), Jana Hunterova (CZ), Magda Tothova (AT) a Shereen Elbaroudy (EG). Špeciálnu sekciu výstavy tvoria diela Vladimíra Vakova, Zuzany Ondrušovej, Márie Šinkovej & Júlie Laufovej a Veroniky Šmírovej – študentov z AU v Banskej Bystrici (SK). Viac informácií o výstave Features a projekte EnterCity nájdete na stránke festivalu.

kurátor: Katarína Balúnová (SK)
art directing: Rišo Kitta & EdpK

Čas

(štvrtok) 10:00

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X