október, 2017

pia6okt15:30Michal Murin (SK) – Nekonvenčná poéziaLiKE #exhibition15:30 Kunsthalle/Hala umenia Košice, Rumanova 1, 04001 KošiceEvent Type :Prednáška,Výstava

Detaily udalosti

Exhibícia vizuálnej poézie kurátora Michala Murina, bude „navštíviteľná“ nielen počas festivalu LIKE#2017. Pre divákov LiKE si Michal Murin​ pripravil komentovanú prehliadku a svoju rozsiahlu štúdiu o vizuálnej poézii na Slovensku bude mať „pod pazuchou“ v podobe časopisu ENTER No. 24… Pozývame vás na prednášku a diskusiu s kurátorom výstavy, ako aj komentovanú prehliadku, po ktorej sa stanete expertmi na vizuálnu poéziu!

Na výstave Nekonvenčná poézia sa predstavia autori: Milan Adamčiak, Jana Beňová, Pavel Bunčák, Rudolf Fabry, Stano Filko, Ladislav Hagara, Daniel Hevier, Rokko Juhász, Richard Kitta, Jozef Klátik, Viliam Klimáček, Martin Kočiš, Peter Kolman, Marián Kubica, Martin Kudla, Taťjana Lehenová, Juraj Meliš, Ivan Mojík, Štefan Moravčík, Michal Murin, Daniela Olejníková, Boris Ondreička, Osamelí bežci (Ivan Laučík, Peter Repka, Ivan Štrpka), Pavol Repka, Nóra Ružičková, Rudolf Sikora, Jaroslav Supek, Erik Šimšík, Peter Šulej, Marek Vanek, Peter Volek a Kamil Zbruž. Originálna výstava prebieha v košickej Kunsthalle od 3. októbra a potrvá do 13. októbra 2017.

 

Michal Murin zostavil publikácie venované experimentálnej a konkrétnej poézii Milana ADAMČIAKA – Archív I (EXPO) a Archív II (KOPO), jeho rozsiahla štúdia o histórii vizuálnej poézie na Slovensku v posledných piatich dekádach bola publikovaná v tematickom vydaní časopisu ENTER No. 24 (2015).

Autor sa venoval poézii a próze v rokoch 1982 – 1992. V roku 1988 vydal 3 exempláre autorskej knihy pod názvom Chaoticulum Vitae (1983 – 1987). Neskôr sa odklonil k akčnej, akustickej, experimentálnej, vizuálnej a neskôr i generickej poézii. Tieto literárne sedimenty cítiť v jeho konceptuálnych dielach, text_arte, inštrukciách k akciám a postskriptivných scenároch k performanciám.

 

Čas

(Piatok) 15:30

Miesto

Kunsthalle/Hala umenia Košice

Rumanova 1, 04001 Košice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X